•   Czwartek, 25 lipca 2024
Poradnik

Ile kosztują korepetycje online?

Masz w głowie mnóstwo cennej wiedzy. I na szczęście nigdy wcześniej nie było łatwiej zarobić na niej, zostając korepetytorem online.

Siedząc w swojej sypialni, możesz zarabiać pieniądze, pomagając uczniom w odrabianiu zadań domowych, przygotowywaniu się do ważnych egzaminów, nauce nowego języka i wielu innych rzeczach.

Pytanie brzmi: ile zarabiają korepetytorzy online? Czy można zarobić tyle, ile zarabia się w pracy na pełen etat? A może powinieneś myśleć o tym raczej jako o zajęciu dodatkowym?

Cóż, odpowiedzi na te pytania zależą od Ciebie, Twoich wydatków, kosztów życia w Twoim miejscu zamieszkania itp. Tak więc, choć nie możemy dokładnie odpowiedzieć na te pytania, możemy Ci powiedzieć:

 • Średnie wynagrodzenie korepetytora online (i jak takie rzeczy jak przedmioty, z których udzielasz korepetycji i sposób, w jaki znajdujesz klientów, mogą sprawić, że będziesz powyżej lub poniżej tej średniej)
 • Najszybszy i najprostszy sposób na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy jako korepetytor online
 • Kiedy i jak podnieść swoją stawkę, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy?

Jak zapewne się domyślasz, są to dokładnie te tematy, którymi zajmiemy się w tym wpisie na blogu. Przejdźmy więc od razu do konkretów!

Jaka jest średnia pensja korepetytora online?

Zgodnie z wewnętrznymi danymi biznesowymi Preply, średnia stawka godzinowa dla korepetytora online wynosi 18,30 USD (USD). Jednakże, jeśli przyjrzeć się bliżej, średnia stawka godzinowa korepetytora online może wynosić od 10,00 USD do 38,90 USD, w zależności od przedmiotu nauczania. Stawki pobierane przez korepetytorów mogą być jednak znacznie wyższe niż wspomniana wyżej średnia dla poszczególnych przedmiotów, jeśli chodzi o nauczanie zaawansowanych tematów, takich jak angielski biznesowy, rachunki czy przygotowanie do egzaminów, gdzie niektórzy korepetytorzy pobierają opłaty w wysokości 50 dolarów i więcej.W Preply ustaliliśmy, że średnie wynagrodzenie korepetytora online zależy od:
 • Ile godzin tygodniowo uczysz
 • Przedmiot(y), z których udzielasz korepetycji
 • W jaki sposób znajdujesz nowych uczniów?

Ile godzin tygodniowo powinieneś uczyć?

Korepetycje online zazwyczaj oznaczają, że sam wybierasz godziny pracy, pracując tyle, ile chcesz lub tak mało, jak chcesz. Nie powinno więc dziwić, że średnia pensja zależy od liczby godzin pracy w tygodniu.

W serwisie Preply, średnie miesięczne wynagrodzenie korepetytorów pracujących od 0 do 10 godzin tygodniowo wynosi 117,7 USD. Z drugiej strony, korepetytorzy pracujący 40-50 godzin tygodniowo zarabiają średnio 1 416,4 USD. Te średnie nie odzwierciedlają jednak prawdziwych potencjalnych zarobków korepetytorów online, zwłaszcza tych pracujących na pełen etat. Wśród tych korepetytorów, którzy uczą na Preply od 40 do 50 godzin tygodniowo, zaobserwowaliśmy, że niektóre miesięczne zarobki znacznie przewyższają średnie zarobki korepetytorów - japońscy i koreańscy nauczyciele zarabiają odpowiednio 3 650,70 USD i 3 601,20 USD.

Wśród najlepiej zarabiających znaleźli się również nauczyciele praca dla nauczycieli języka niemieckiegoa także korepetytorzy z Pythonu i Włoch, których średnie miesięczne wynagrodzenie wynosiło odpowiednio 2 129,10 USD, 2 106,60 USD i 2 069,60 USD.

Pokazuje to, że choć większy odsetek korepetytorów uczy mniejszą liczbę godzin, to praca na pełen etat jest jak najbardziej możliwa i może być bardzo opłacalna. Co więcej, istnieje możliwość zarobienia znacznie więcej niż przeciętnie, pracując tyle samo lub mniej godzin. W jaki sposób? Udzielając korepetycji z przedmiotów, takich jak te wymienione poniżej.

Jakie przedmioty są najlepiej opłacane przez korepetytorów online?

Oto 20 najlepiej płatnych ofert pracy dla nauczycieli online, które znaleźliśmy na Preply:

Przedmiot Średnia stawka godzinowa (USD)
Sprzedaż 38.90
Finanse przedsiębiorstw 34.00
Hebrajski 32.17
Łacina 30.72
duński 30.33
Biznes 29.13
Prawo 29.08
Aktorstwo 27.75
Norweski 27.00
Sztuczna inteligencja 26.83
Język migowy 25.11
Python 25.02
Muzyka 24.97
Wystąpienia publiczne 24.96
Javascript 24.90
Statystyka 24.73
Niderlandzki 24.72
fiński 24.53
Niemiecki 24.48
Sztuka 24.03

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie uczniów?

Masz kilka możliwości, jeśli chodzi o szukanie uczniów do udzielania korepetycji online. Można zdecydować się na:

 • Zostać pracownikiem firmy udzielającej korepetycji online
 • Założyć własną firmę udzielającą korepetycji online
 • Pracować samodzielnie na platformie dla korepetytorów online

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, jeśli chodzi o wysokość zarobków. Przyjrzyjmy się im.

Plusy i minusy różnych sposobów szukania klientów

Zostać pracownikiem firmy udzielającej korepetycji online Założenie własnej firmy udzielającej korepetycji online Samodzielna praca na platformie internetowej
Plusy Nie musisz sam szukać uczniów.

Korzystasz z tego, że firma ma rozpoznawalną markę.

Stały dochód, jeśli pracuje się określoną liczbę godzin tygodniowo.

Samodzielnie ustalasz swoją stawkę, podnosisz ją, kiedy chcesz, i zatrzymujesz cały zysk.

Możesz pracować tyle, ile chcesz, lub tak mało, jak chcesz.

Możesz określić swoją stawkę i podnosić ją, kiedy tylko chcesz.

Możesz pracować tyle, ile chcesz, lub tak mało, jak chcesz.

Jeśli platforma jest dobrze znana, nowym uczniom łatwiej jest cię znaleźć.

Wady Twoja stawka godzinowa jest zazwyczaj ustalana przez pracodawcę i pozostaje stała, chyba że wynegocjujesz podwyżkę.

Pracodawca zatrzymuje część wynagrodzenia.

Musisz sam znaleźć uczniów, którym chcesz udzielać korepetycji.

Trzeba wykorzystywać własne pieniądze na prowadzenie działalności (np. tworzenie strony internetowej, marketing).

Platforma zatrzymuje część wynagrodzenia, ale jest ona zazwyczaj niższa niż w przypadku pracodawcy.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na wynagrodzenie korepetytora online

Na wysokość zarobków korepetytora online może mieć wpływ kilka innych czynników. Na przykład, Twoja stawka może zależeć również od:

Formalne kwalifikacje

Korepetytorzy z zaawansowanymi kwalifikacjami, certyfikatami lub dogłębnym przeszkoleniem w zakresie przedmiotu nauczania mogą zazwyczaj pobierać wyższe opłaty. Na przykład, jeśli chcesz uczyć angielskiego onlineto bycie native speakerem lub zaawansowanym użytkownikiem języka kwalifikuje Cię do udzielania korepetycji z języka angielskiego osobom, dla których nie jest on językiem ojczystym. Jeśli jednak posiadasz certyfikat TEFLmożna odpowiednio zwiększyć stawkę godzinową.

Doświadczenie w udzielaniu korepetycji lub nauczaniu offline

To, że jesteś nowy w udzielaniu korepetycji online, może nie oznaczać, że jesteś nowy w udzielaniu korepetycji lub nauczaniu.

Jeśli uczyłeś już wcześniej w trybie offline, to prawdopodobnie możesz pobierać wyższe stawki niż przeciętne. W jaki sposób? Ucząc się jak napisać profil korepetytora, który przyciągnie uczniów i pokazując swoje doświadczenie.

Zaawansowane tematy korepetycji

Niektóre przedmioty wymagają zaawansowanej wiedzy i większego przygotowania przed lekcją niż inne. W przypadku takich przedmiotów, jak angielski biznesowy, rachunki czy przygotowanie do egzaminów standardowych (np. TOEFL), można zazwyczaj pobierać wyższe opłaty za godzinę. Jak wspomniano wcześniej, korepetytorzy, którzy posiadają takie umiejętności i kwalifikacje, zazwyczaj pobierają średnie stawki godzinowe w wysokości 50 dolarów.

Konkurencja z innymi korepetytorami

Uczniowie mogą mieć wiele możliwości wyboru korepetytorów online z niektórych przedmiotów. Na przykład, na Preply jest obecnie znacznie więcej korepetytorów specjalizujących się w języku francuskim niż w sprzedaży.

Niektórzy z tych korepetytorów mogą pobierać wyższe niż przeciętne stawki, ale konkurują również z tymi, którzy pobierają niższe opłaty. Korepetytorzy francuscy będą musieli upewnić się, że ich profil pokazuje uczniom, dlaczego ich lekcje są warte wyższej ceny. Ponieważ uczniowie mają mniej możliwości wyboru korepetytorów, którzy uczą umiejętności sprzedaży, mogą oni zazwyczaj pobierać wyższe opłaty.

Jaki jest najszybszy sposób, by zacząć zarabiać jako korepetytor online?

Najszybszy sposób na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy jako korepetytor online jest również najwygodniejszy: utworzenie profilu niezależnego korepetytora na platformie internetowej. W ten sposób można uniknąć czasochłonnego procesu zatrudniania w firmie lub kosztów początkowych związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej.

Dołącz do jednej z najlepszych platform korepetycji online

Platforma Stawka godzinowa Prowizja Przedmioty korepetycji
Skooli $49 Skooli pobiera 49% prowizji, więc zarabiasz 25$/h Matematyka, przedmioty humanistyczne, biznes, języki, nauki ścisłe
VIPKID $14 - $18 N/A Angielski jako język obcy
Tutor.com $39 Tutor.com pobiera 69% prowizji, więc zarabiasz 12$/godz. Matematyka, przedmioty humanistyczne, biznes, języki, nauka, technologia, komunikacja
Preply Sam ustalasz swoją stawkę Preply pobiera 100% prowizji za pierwszą lekcję z każdym nowym uczniem.

Za wszystkie kolejne lekcje prowizja wynosi od 33 do 18% i zależy od liczby godzin lekcyjnych odbytych z uczniami w systemie Preply.

Im więcej korepetycji udzielisz za pośrednictwem Preply, tym mniejszą prowizję zapłacisz.

Informatyka, biznes, języki obce, historia, nauki humanistyczne, matematyka, marketing, nauki ścisłe, nauki społeczne, przygotowanie do egzaminów i inne.

Kiedy i w jaki sposób można zwiększyć stawkę godzinową?

W pewnym momencie prawdopodobnie będziesz chciał pobierać większe opłaty za swoje korepetycje. I słusznie! Z czasem nauczysz się,jak zostać korepetytorem online, który pomaga uczniom odnosić sukcesy. Dobrym momentem na zmianę stawki jest czas:
 • jeśli zapotrzebowanie jest zbyt duże
 • jeśli zdobyłeś nowy certyfikat
 • jeśli otrzymałeś znakomite recenzje, podczas gdy wcześniej Twój profil nie miał takich recenzji

Choć możesz być w stanie podnieść swoje stawki wkrótce po rozpoczęciu pracy, to normalne jest, że potrzeba co najmniej kilku miesięcy, aby zdobyć doświadczenie potrzebne do podwyższenia stawki.

Zazwyczaj nie chcesz podnosić stawek o więcej niż 20%, chyba że naprawdę potrafisz to uzasadnić. Nie chcesz też odstraszać potencjalnych klientów zbyt częstym podnoszeniem stawek.

Na koniec warto pamiętać, że jeśli jest się pracownikiem firmy udzielającej korepetycji, to prawdopodobnie stawka jest stała i jej podniesienie może być niemożliwe. Nie warto wybierać tej opcji, jeśli ma się nadzieję, że z czasem uda się podwyższyć stawkę.

Najważniejsze informacje

Niezależnie od tego, czy chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, czy szukasz nowego sposobu na zarabianie na swoich umiejętnościach nauczycielskich, korepetycje online są jednym z najłatwiejszych sposobów.

Aby jak najwięcej zarobić jako korepetytor online:

 • Poświęcić więcej godzin tygodniowo na korepetycje
 • udzielać korepetycji z jednego lub więcej przedmiotów, za które uczniowie są skłonni zapłacić więcej (np. sprzedaż)
 • Wybierz taką metodę poszukiwania nowych uczniów, która pozwoli Ci ustalić wyższą stawkę.

Najprostszym i najszybszym sposobem na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy jest założenie profilu korepetytora na platformie korepetycji online. Na przykład na platformie Preply można rozpocząć i zakończyć rejestrację już dziś i rozpocząć udzielanie korepetycji w ciągu zaledwie kilku dni.

Chcesz zrobić kolejny krok? Utwórz profil i udzielaj korepetycji w programie Preply!

Zastrzeżenie
Informacje na temat średnich wynagrodzeń korepetytorów wykorzystane w artykule są danymi wewnętrznymi Preply i nie muszą odzwierciedlać ogólnej sytuacji na rynku.

Następny artykuł

 • 16.02.2021

Przewodnik krok po kroku jak rozpocząć udzielanie korepetycji online

Artykuł Sylvii Johnson

Poprzedni artykuł

 • 04.03.2021

Jak przygotować i prowadzić zajęcia online

Artykuł Ryana Williamsa Artykuł autorstwa: Nadiia Mychalewicz 40 artykułów

Nadiia jest specjalistką ds. marketingu z 7-letnim doświadczeniem w komunikacji cyfrowej. W przeszłości była współzałożycielką organizacji edukacyjnej dla nauczycieli na Ukrainie i pomagała nauczycielom w całym kraju we wdrażaniu metodologii blended learning w ich klasach. Nadia mówi po angielsku, francusku, ukraińsku i rosyjsku, a obecnie uczy się hiszpańskiego na Preply.

 • Znajdź korepetytora online

Podobne artykuły

 • Zasoby dla korepetytorów
 • 02.03.2022

Jak korzystać z materiałów autentycznych w nauczaniu języka obcego

Artykuł autorstwa Mildred Candelario
 • Zasoby dla korepetytorów
 • 02.03.2022

5 wskazówek, których nie można pominąć, jak uczyć języka angielskiego za pomocą filmów wideo

Artykuł autorstwa Mildred Candelario
 • Zasoby dla korepetytorów
 • 12.01.2022

Z San Diego do Barcelony: Podróż nauczycielki Elizabeth

Artykuł George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 12.01.2022

Historia zmiany ścieżki kariery z nauczycielem Preply Gonzalo Cañas Guevara

Artykuł George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 16.12.2021
Jak

rozpocząć nauczanie języka angielskiego w biznesie online

Artykuł George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 16.12.2021

Preply Quiz: Jakim typem nauczyciela jesteś?

Artykuł autorstwa George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 16.12.2021

Technologia i napady złości: Przewodnik po zarządzaniu zachowaniem w klasie

Artykuł autorstwa George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 08.12.2021

Jak przygotować się do pierwszej sesji korepetycji online

Artykuł autorstwa George'a Chiltona
 • Materiały dla opiekunów
 • 11.11.2021

Przewodnik po tym, co robić, a czego nie robić w nauczaniu dzieci online

Artykuł George'a Chiltona

Każdego roku ponad 100 000 uczniów przygotowuje się do mówienia z wykorzystaniem Preply.

Uzyskaj szybkie rezultaty dzięki profesjonalnym korepetytorom online. Już dziś przygotuj się do osiągnięcia swoich celów.

Poznaj korepetytorów

O nas

 • Kim jesteśmy
 • Pomoc
 • Recenzje Preply
 • Pytania i odpowiedzi
 • Zniżka dla studentów
 • Testy kwalifikacyjne
 • Centrum Badań Językowych
 • Zostań korepetytorem online
 • Oferty pracy dla korepetytorów online

Nauka z opiekunem

 • Korepetytorzy języka angielskiego
 • Korepetytorzy języka hiszpańskiego
 • Korepetytorzy języka francuskiego
 • Korepetytorzy języka niemieckiego
 • Korepetytorzy języka chińskiego
 • Korepetytorzy języka włoskiego
 • Korepetytorzy języka japońskiego
 • Korepetytorzy języka arabskiego
 • Korepetytorzy matematyki

Zajęcia grupowe

 • Lekcje języka angielskiego online
 • Lekcje hiszpańskiego online
 • Lekcje języka francuskiego online
 • Lekcje języka niemieckiego online
 • Lekcje języka chińskiego online
 • Lekcje języka japońskiego online
 • 11 najlepszych kursów języka angielskiego online [2021].
 • 6 najlepszych kursów angielskiego dla biznesu online
 • Lekcje angielskiego online dla dzieci

Materiały dydaktyczne

 • Nauka angielskiego online
 • Ucz się hiszpańskiego online
 • Ucz się francuskiego online
 • Ucz się niemieckiego online
 • Ucz się chińskiego online
 • Ucz się japońskiego online
 • Naucz się tureckiego online
 • Ucz się portugalskiego online
 • Ucz się innych języków
EnglishFrançaisDeutschItalianoEspañol 2012-2022 Preply Inc.
 • Warunki korzystania z usługi
 • Polityka prywatności
 • Polityka dotycząca plików cookie

Zobacz również