•   Czwartek, 25 lipca 2024
Poradnik

Gorąco, zimno i wszystko pomiędzy, a także kilka żartów!

Nauczmy się różnych sposobów używania niektórych słów. Możemy też nauczyć się kilku dowcipów!

Hot

Jakiego rodzaju powietrza nie chcesz? Gorącego powietrza!

Powiedzenie: "On jest pełen gorącego powietrza" oznacza, że jest nierozsądny i uważa, że wie lepiej niż inni.

Inne zastosowania słowa "gorące powietrze" to balon na gorące powietrze. Jest to sposób na podróżowanie po niebie. Balony na gorące powietrze są duże i zazwyczaj kolorowe. Pięknie się je ogląda, gdy z gracją i powoli unoszą się w pobliżu chmur. Unoszą się, ponieważ płomień w dolnej części dużego balonu umieszcza gorące powietrze wewnątrz balonu. Gorące powietrze unosi się, co powoduje, że balon unosi się do góry. Balon na ogrzane powietrze może być jednak niebezpieczny. Nikt nie powinien korzystać z niego w wietrzne dni i w innych trudnych warunkach pogodowych.

Można też powiedzieć, że z suszarki do włosów wydobywa się dużo gorącego powietrza. Jeżeli chcesz powiedzieć, że jakiś materiał lub jedzenie jest nie tylko gorące, możesz powiedzieć, że jest oparzone. Jeśli słońce jest nienormalnie gorące, można powiedzieć, że jest palące.

Ktoś może też zapytać: "Jaka jest najgorętsza technologia w roku?". Najgorętsza w tym przypadku oznacza najładniejsza. Co ciekawe, może to również oznaczać "najfajniejszy", czyli najbardziej schludny. Najgorętsza technologia wskazuje, że wiele osób kupiło daną technologię ze względu na jej cechy.

Ciepła

Zabawny dialog:
Lisa mówi: "Wszystko jest fajne z Łukaszem".
James mówi: "Masz na myśli chłodny, czy letni?". Hahaha (odgłos śmiechu)

Luke to angielskie imię, które znają rodowici Anglicy. Luke jest też używane w innych językach: Loukas po grecku, Lucas po łacinie, Luca po włosku, Lucas po hiszpańsku i portugalsku, na przykład.

Warm up jest czasownikiem frazowym. Rozgrzewać się oznacza "czuć się komfortowo z daną osobą, psem, czynnością lub otoczeniem". Zazwyczaj dotyczy on czegoś nowego dla danej osoby.

Może również oznaczać: proszę podgrzać jedzenie. Oznacza to, że dana osoba chce, aby jedzenie było ciepłe.

Standardowa definicja słowa cool oznacza nieco zimny. Jednak w Stanach Zjednoczonych cool jest również słowem slangowym oznaczającym "w porządku" lub "interesujący".

Ok: "Przepraszam, że to powiedziałem; czy teraz jest już fajnie?".
Interesujący/ciekawy: "To jest fajny film!".

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Zimno

Jakiego rodzaju mózgu nie chciałbyś mieć zimą? Zamrożenia mózgu!

Zamrożenie mózgu zdarza się, gdy wgryzasz się w coś zimnego, np. w lody. Pojawia się wtedy nagłe, nieprzyjemne uczucie w ustach.

Również w środowisku szkolnym uczeń może powiedzieć: "Zamarzł mi mózg", jeśli nie pamięta informacji do zadania.

Aby zły człowiek natychmiast się zatrzymał, policjant może powiedzieć: "Stój!".

Dzieci grają też w grę zwaną "freeze tag". Zła" osoba próbuje dotknąć inną osobę. To działanie powoduje zamrożenie lub zatrzymanie osoby, która została dotknięta. Każda inna osoba z drużyny może dosięgnąć zamrożonej osoby. Wtedy zamrożona osoba może znów się poruszać.

Ponadto "zamrożenie zatrudnienia" oznacza, że organizacja nie zatrudnia obecnie żadnych nowych pracowników. Zamrożenie konta oznacza, że bank nie pozwala wpłacać ani wypłacać pieniędzy na konto. W programie Microsoft Excel można również spotkać się z wyrażeniem "zamrożenie pól", które oznacza, że pewne wiersze lub kolumny pozostaną na ekranie podczas przewijania dokumentu.

Zamrażarka to miejsce, w którym umieszcza się żywność, aby pozostała zamrożona. Zazwyczaj jest on częścią całej lodówki. Gdy opisujemy pogodę na zewnątrz, używamy słowa "mroźna", gdy jest poniżej zera lub wyjątkowo zimno.

Niebezpieczeństwo

Skoro już mówimy o temperaturze, wspomnijmy o bezpieczeństwie. Co należy robić w czasie upałów? Zawsze pij dużo wody, rób przerwy i unikaj przebywania na zewnątrz. W zimne dni pamiętaj o tym, aby mieć w samochodzie awaryjne wyposażenie, takie jak koce, radio, latarkę, jedzenie, wodę, środki medyczne i inne. W domu zawsze należy mieć torbę awaryjną z najpotrzebniejszymi rzeczami, aby móc przeżyć co najmniej trzy dni bez prądu i bieżącej wody.

Ciepła pogoda może oznaczać zabawę w basenie lub na plaży, dzień wolny od szkoły i wiele innych atrakcji. Zimna pogoda może oznaczać zabawy na śniegu, jazdę na nartach, a także dzień wolny od szkoły lub pracy. Może to oznaczać siedzenie w wygodnym fotelu przy kominku z kubkiem gorącej czekolady i ulubioną książką. Co lubicie robić w takie dni?

Jeśli więc ktoś mówi nam, że jesteśmy pełni gorącego powietrza, chwyćmy za krzesło i porzućmy wszelkie troski. Z gorącą czekoladą w jednej ręce i najgorętszą technologią w drugiej możemy cieszyć się ulubioną rozrywką. Jeśli nasza gorąca czekolada stanie się letnia, nie obawiaj się. Możemy ją ponownie podgrzać. W ten sposób wszystko będzie chłodne!

Gorąco, ciepło i zimno: czy coś Cię zaskoczyło? Czego się dowiedziałeś? Jakich słów chcesz używać w życiu codziennym? Użyj kilku nowych słów, aby zaskoczyć swoich przyjaciół i rozśmieszyć ich!

Czy chciałbyś wspólnie poćwiczyć język angielski? Jaki czas jest dla Ciebie odpowiedni?

Zobacz również