•   Czwartek, 25 lipca 2024
Poradnik

Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych dla dzieci: Przewodnik dla rodziców [2022]

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Northeastern korzyści płynące z nauki online obejmują większą elastyczność, doskonalenie krytycznego myślenia, lepszą komunikację i szerszą perspektywę globalną. Nawiasem mówiąc, te właśnie umiejętności są niezbędne do udanego przyswajania nowego języka! Szczególnie dzieci odnoszą korzyści z interaktywnej, zabawnej i konsekwentnej praktyki i pomocy w opanowaniu czterech głównych umiejętności językowych (słuchania, mówienia, czytania i pisania).

W tym artykule omówimy najlepsze aplikacje językowe dla dzieci, biorąc pod uwagę ich wygląd, dostępność i cenę. Poza wyjątkowymi funkcjami, w artykule szczegółowo omówione zostaną kwestie związane z dostosowaniem aplikacji do wieku dziecka i kontrolą rodzicielską, tak aby Twoje dziecko mogło bezpiecznie i efektywnie uczyć się.

8 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych dla dzieci

Preply

Preply to interaktywna aplikacja językowa, dzięki której osoby w wieku od 4 lat mogą brać prywatne lub grupowe lekcje z korepetytorami online. Aplikacja Preply, dostępna w kilkudziesięciu językach, umożliwia uczniom wybór korepetytora za pomocą filtry takich jak budżet, dostępność oraz to, czy dany korepetytor uczy dzieci.

Jako jedna z najlepszych aplikacji do nauki języków obcych dla dzieci, Preply oferuje niezwykle spersonalizowane podejście do nauki języka, w którym rodzice mogą poprosić o lekcje dotyczące określonych tematów, pojęć i słownictwa, a także poinformować korepetytorów o ich wyjątkowych potrzebach. unikalne potrzeby dziecka.

Aby mieć pewność, że młodzi użytkownicy są w dobrych rękach, rodzice mogą sprawdzać korepetytorów, oglądając ich krótkie filmy wprowadzające, czytając informacje o ich profilu i sprawdzając opinie uczniów. W czasie wolnym od lekcji uczniowie mogą również korzystać z ćwiczeń w aplikacji, aby ćwiczyć słownictwo w podróży.

Aplikacja Preply jest dostępna bezpłatnie na iOS oraz . Android.

Little Pim

Jedna z niewielu aplikacji do nauki języków obcych dla dzieci, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat, Little Pim prowadzi bardzo młodych uczniów przez dwanaście języków obcych, w tym angielski, hiszpański, francuski i mandaryński. Jako pochodna Pimsleur do nauki języków obcych, Little Pim (English) oferuje ponad 360 słów i zwrotów w ponad pięćdziesięciu odcinkach. Aplikacja zawiera również arkusze ćwiczeń do wydrukowania dla rodziców, którzy mogą wspierać swoje dzieci w dodatkowych ćwiczeniach.

Aplikacja, zaprojektowana specjalnie z myślą o małych dzieciach, opiera się na pięciominutowych animowanych i żywych scenkach, które mają za zadanie wprowadzić uczniów w podstawowe rozmowy, w tym na tematy odpowiednie dla wieku, takie jak śniadanie, czas zabawy i drzemki. Podobnie jak w przypadku wielu aplikacji językowych dla dzieci, Little Pim nie zawiera reklam ani linków.

Little Pim jest dostępny w systemach IOS i Android, gdzie użytkownicy mogą wziąć udział w 7-dniowym bezpłatnym okresie próbnym, po którym można wykupić aplikację na miesiąc lub na rok. (Uwaga: ceny różnią się w zależności od regionu).

Gus w podróży

Gus on the Go, oferowany w postaci oddzielnych aplikacji dla ponad trzydziestu języków, jest popularnym wyborem dla rodziców, którzy chcą rozpocząć proces nauki języka dla uczniów w wieku podstawowym (od 3 do 7 lat). Każda aplikacja zawiera dziesięć podstawowych lekcji wraz z przewodnikami wymowy przygotowanymi przez native speakerów. Gus on the Go oferuje również przegląd słownictwa po każdej lekcji, aby pomóc dzieciom utrwalić to, czego się nauczyły w zakresie szerokich tematów, takich jak zwierzęta, jedzenie i ubrania.

Gus on the Go wzbogaca swoje materiały o łatwe w nawigacji mapy państw i miast, dzięki czemu osoby uczące się języka mogą również skorzystać z nauki o kulturze i geografii. Jako aplikacja przyjazna dzieciom, Gus on the Go nie zawiera reklam, zakupów w aplikacji ani funkcji śledzenia i udostępniania.

Aplikacja Gus on the Go jest dostępna w systemach iOS i Android w cenie 3,99 USD za aplikację. Ich strona internetowa oferuje również darmowe materiały do wydrukowania, takie jak flashcards z liczbami i kręcące się koło słownictwa.

Study Cat

Aplikacja Study Cat jest dostępna w pięciu wersjach językowych, ocenionych na 4,5 z 5 gwiazdek w App Store: hiszpańskim, angielskim, niemieckim, chińskim i francuskim. Najpopularniejszy kurs, Fun English for Kids, oferuje 569 słów i zwrotów w 191 lekcjach. Każdy z 21 kursów koncentruje się wokół określonego tematu, a nagrania audio zawierają różne akcenty narodowe, dzięki czemu uczący się mogą poznać różne wzorce wymowy. Udowodniono, że muzyka jest jest niezbędna do nauki dla tej grupy wiekowej (około 3 do 8 lat), Study Cat zawiera 38 piosenek.

Ta aplikacja do nauki języków obcych dla dzieci nie zawiera reklam, a nawet umożliwia naukę w trybie offline, aby zapewnić spokój rodzicom. Co więcej, ich aktywna nauka została opracowana przez doświadczonych nauczycieli i naukowców zajmujących się edukacją młodzieży.

Aplikacja Study Cat jest dostępna za darmo na systemy iOS i Android. Ograniczona wersja aplikacji zawiera tylko 40 słów i zwrotów oraz 4 piosenki, ale użytkownicy mogą wykupić miesięczną subskrypcję za 14,99 USD lub roczną za 59,99 USD, aby uzyskać nieograniczony dostęp.

Duolingo

Duolingo oferuje lekcje oparte na grach w ponad 35 językach, aby pomóc uczniom ćwiczyć mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Zamiast skupiać się wyłącznie na słownictwie, Duolingo dostarcza również pisemnych wyjaśnień ważnych zagadnień gramatycznych, dzięki czemu bardziej dojrzali uczniowie mogą lepiej opanować język docelowy. Na kanale informacyjnym aplikacji młodociani uczniowie mogą przeczytać o tym, jak dalej wspierać naukę języka, nawet za pomocą TikToków.

Rodzice szczególnie docenią codzienne przypomnienia w Duolingo, które mogą pomóc dzieciom w konsekwentnym ćwiczeniu języka. Chociaż Duolingo jest reklamowane dla dzieci w wieku od 4 lat, użytkownicy powinni mieć dobrą znajomość czytania i pisania, aby móc korzystać z modułów.

Aplikacja Duolingo jest dostępna w systemach iOS i Android za darmo, z możliwością zakupu niektórych aplikacji. Alternatywnie, użytkownicy mogą uaktualnić do Duolingo Plus za 12,99 dolarów miesięcznie lub 83,88 dolarów rocznie.

Droplets

Po tym, jak jej aplikacja macierzysta, Drops, zdobyła nagrodę Google App of the Year, Droplets został stworzony, aby ułatwić naukę języków obcych dla dzieci w wieku od ośmiu lat wzwyż. Aplikacja Droplets jest oparta na grze, co oznacza, że dzieci mogą zanurzyć się w języku, dopasowując kolorowe ilustracje, którym towarzyszy prosta wymowa, do odpowiednich wyrażeń. Aplikacja oferuje 23 różne kategorie, w tym "podstawy" (czytanie i pisanie alfabetu), jedzenie i napoje, rodzina i przyjaciele oraz przedmioty domowego użytku.

W aplikacji Droplets zastosowano pięciominutowe ćwiczenia i podejście "tylko słownictwo", aby zapewnić młodym użytkownikom języka możliwość codziennego ćwiczenia bez nadmiernego spędzania czasu na ekranie. Inne funkcje kontroli rodzicielskiej obejmują zarządzanie tematami, których dziecko może się uczyć, a także śledzenie osiągnięć i postępów.

Aplikację Droplets można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem iOS na 5-dniowy okres próbny, po czym można ją subskrybować za 9,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD rocznie.

Memrise

Memrise to jedna z najlepszych aplikacji do nauki języków obcych dla dzieci od 12 roku życia, oferująca naukę ponad dwudziestu języków. Zamiast wykorzystywać animowane zwierzątka do nauki języków, Memrise wyróżnia się jako jedna z niewielu aplikacji do nauki języków dla dzieci, która pomaga uczniom poprawić wymowę dzięki klipom wideo z native speakerami. Dla młodocianych uczniów może to być szczególnie pomocne, ponieważ badania wykazują, że język ciała i gesty mogą pomóc w przyswajaniu nowego języka z większą dokładnością i łatwością.

Podczas gdy inne aplikacje do nauki języków obcych dla dzieci wykorzystują gry, aby utrzymać zaangażowanie uczniów, Memrise stawia na interaktywne ćwiczenia, które naśladują prawdziwe sytuacje z życia. Dzięki quizom z zadaniami do wypełnienia i fotograficznym kartom flash, Memrise jest szczególnie przydatny dla nastolatków pracujących lub pracujących jako wolontariusze z wielojęzycznymi grupami, przygotowujących się do rodzinnych wakacji za granicą lub szukających dodatkowego wsparcia na kursach językowych.

Ograniczona wersja Memrise jest dostępna bezpłatnie na systemy iOS i Android. MemrisePro jest oferowany na zasadzie subskrypcji w cenie 8,99 USD miesięcznie, 60 USD rocznie lub 119,99 USD za dostęp dożywotni.

Babbel

Program Babbel, zalecany dla osób uczących się języków od 12 roku życia, oferuje bardziej tradycyjny interfejs do nauki nawet 14 różnych języków. Podobnie jak Memrise, Babbel opiera się na zdjęciach, aby pomóc uczącym się języka przyswoić podstawową gramatykę i słownictwo poprzez lekcje oparte na dialogach. Po pobraniu aplikacji użytkownicy mogą wybrać swoją główną motywację do nauki, w tym studia, rodzinę i przyjaciół, pracę i podróże.

Obok tematów takich jak zaimki osobowe w liczbie pojedynczej czy rozmowy w pracy, Babbel oferuje kilka animowanych gier, które pomagają użytkownikom w powtórkach. Aby pomóc w nauce, Babbel posiada również ustawienia, w których użytkownicy mogą ustawić codzienne przypomnienia w oparciu o położenie geograficzne i porę dnia. Użytkownicy mogą również wyznaczyć dzienny cel na 5, 15, 30 lub 60 minut.

Babbel jest dostępny na iOS i Androida za darmo z subskrypcją miesięczną (16,99$), trzymiesięczną (42,99$), sześciomiesięczną (64,99$) lub roczną (89,99$).

Wnioski końcowe

W 2022 r. wiodące organizacje edukacyjne nadal zalecają, aby dzieci uczyć się drugiego języka aby odnieść sukces w coraz bardziej zglobalizowanym społeczeństwie. Im wcześniej rozpoczną naukę, tym lepiej, ponieważ badania wykazują, że młode umysły są szczególnie zdolne do szybko i skutecznie przyswajać nowe języki. Co więcej, badania sugerują, że nauka języków obcych również poprawia plastyczność mózgu.

Jako jedna z najlepszych aplikacji językowych dla dzieci, Preply jest jedyną aplikacją oferującą spersonalizowanych korepetytorów, którzy pomagają młodym adeptom języków obcych w osiąganiu stałych postępów w nauce oraz w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Wciąż nie jesteś pewien? Pobierz aplikację Preply i zacznij poznawać korepetytorów dla Twojego dziecka w wybranym przez Ciebie języku!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Zobacz również